Warszawski Piknik Rodzinny

W 2014 r. Fundacja Marsz Zebry wzięła udział w Warszawskim Pikniku Rodzinnym.  W czasie jego trwania poprowadziliśmy z dzieciakami i ich rodzicami blok zajęć pod tytułem: „ Malujemy Bezpieczne Drogi”. Szczególnie zależało nam na wciągnięciu rodzin do pracy na warsztatach. Dla dzieciaków rodzice są najważniejszymi osobami i jeśli rodzice są świadomi, mają wiedzę, przestrzegają zasad to dzieciakom łatwiej przychodzi nauczenie się, zrozumienie i dostosowanie do przepisów o ruchu drogowym.

Warszawski Piknik Rodzinny i Bezpieczny Powrót do Szkoły(organizowany przez policję i radio ZetGold)  to dwie imprezy, w których  fundacja nawiązała do światowych trendów w edukacji z zakresu BRD. 

W tendencjach tych chodzi przede wszystkim o to by zaangażować jak najwięcej rodziców i uświadomić ich dlaczego temat bezpiecznych dróg jest tak ważny. Postawa rodziców ma zasadniczy wpływ na zachowania dzieci bowiem to właśnie rodzice są najważniejszymi osobami w życiu dzieci.

Z badań wynika, że im rodzic jeździ agresywniej i niebezpiecznie tym wzrasta ryzyko, że jego dzieci będą jeździły jeszcze agresywniej. W trakcie trwania obydwu tych pikników rodzice bardzo angażowali się we wspólną zabawę. 

Powrót do listy akcji