Marsz Zebry Białystok

MARSZ ZEBRY MARSZEM PO EDUKACJĘ!

Z dumą pragniemy poinformować, że idea Fundacji zyskuje zwolenników w całej Polsce. 17 maja po raz pierwszy Marsz Zebry przeszedł głównymi ulicami Białegostoku. Było to drugie po Warszawie wydarzenie tego typu w Polsce. Pierwsze na Podlasiu.
Kolorowy pochód z udziałem dzieci, będący apelem o edukację najmłodszym i bezpieczną jazdę gromadzi co roku kilkaset osób. Mimo niesprzyjającej pogody w czasie pierwszego marszu, bo w strugach wiosennego deszczu, w Białymstoku było tłoczno, kolorowo, wesoło i przede wszystkim bezpiecznie.

Promowano między innymi modę na odblaski wśród dzieci i młodzieży. Podczas wydarzenia ogłoszono laureatów konkursu na odblaskowy pokaz mody, w ramach którego uczniowie podlaskich szkół przedstawiali 10 – minutowe prezentacje. Kreatywność była ogromna. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku nakręcili teledysk do napisanej przez nich piosenki o bezpieczeństwie. Podczas finału na białostockim Rynku Kościuszki odbył się festyn z zabawami dla najmłodszych i poczęstunek tortem z zebrą.

Wydarzenie w Białymstoku organizował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. W Marszu brała również udział Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku reprezentowana przez Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz pracowników Oddziału Promocji Zdrowia.

W  Białymstoku  z rok na rok bierze udział coraz więcej dzieciaków. Każdy z marszów ma swoją odrębną formułę. Hasła przewodnie to na przykład: odblaski, bezpieczne przechodzenie przez pasy, bezpieczne wakacje, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Marsze to kolorowe przejście przez miasto dzieciaków z opiekunami. Przebieg każdego Marszu zabezpieczany jest przez Komendę Wojewódzkiej Policji. Corocznej akcji zawsze towarzyszą występy artystyczne przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. 

Powrót do listy akcji