Marsz Zebry Lublin

MARSZ ZEBRY MARSZEM PO EDUKACJĘ!

17 czerwca przed lubelskim ratuszem dominowały paski. To stroje dzieci i dorosłych, którzy wzięli udział w Marszu Zebry. Było to pierwsze wydarzenie na Lubelszczyźnie, zainspirowane przez naszą Fundację. Radosny pochód był prośbą i apelem do kierowców o bezpieczny powrót wszystkich dzieci z wakacji. Przedszkolaki niosły transparenty z hasłami o bezpieczeństwie. Śpiewały też piosenkę – hymn lubelskiego marszu – Kolorowe światła. Występy najmłodszych odbyły się na specjalnie ustawionej scenie. Były humorystyczne piosenki, występy taneczne i …groźni piraci :)

Dorośli mogli skorzystać z symulatora jazdy i próbować trafić do celu w alko goglach. Razem z dzieciakami uczestniczyć w pokazach ratowniczych i strażackich. Pielęgniarki uczyły jak opatrywać rany, a panie z oddziału ratunkowego – jak wykonywać reanimację. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na specjalnych fantomach. Podczas wydarzenia w niebo poleciały lampiony pamięci. Uczciły one wszystkie ofiary wypadków drogowych.

Marsz Zebry w Lublinie zorganizowało Przedszkole nr 50 i
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w
Lublinie. Organizatorów wsparli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji i Szkoła Nauki Jazdy Ewan.

Pragniemy przy tym szczególnie podkreślić, że przedszkole nr 50 od lat jest zaangażowane w promowanie bezpieczeństwa. Nie ma tygodnia aby w placówce nie odbywały się zajęcia poświęcone BRD. Podczas dni otwartych z dziećmi w przedszkolu uczą się także rodzice.

Cieszymy się, że idea Fundacji zatacza coraz szersze kręgi !

Powrót do listy akcji