Nie zabijaj miłości w Walentynki

WIELKIEMU MIASTU, KTÓRE SIĘ SPIESZY

14.02.2012 w stołecznych i ogólnopolskich antenach radiowych można było usłyszeć nietypowe miłosne listy walentynkowe. Fundacja Marsz Zebry chciała uświadomić, że miłość może się skończyć tak szybko, jak szybko jeździmy. Świat i ludzie spieszą się, nie wiadomo dokąd i po co. Większość wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Jeżeli mówimy komuś, że go kochamy, to bądźmy ostrożniejsi. Chodziło nam o to, żeby osoby, które kochamy i które nas kochają, zdjęły nogę z gazu.

„Kotku!

Pewnie znajdziesz ten bilecik od razu po przyjściu do domu. Ponieważ dziś Walentynki, przypiąłem go do lustra spinką z serduszkiem i skropiłem Twoimi ulubionymi perfumami, mam nadzieję, że jeszcze pachnie :) Będę w domu około dwudziestej, szykuję dla Ciebie wspaniały prezent. Dziś dzień miłości i troski o tych, których kochamy, chciałbym więc przygotować dla Ciebie coś specjalnego. Muszę Cię jednak prosić o pomoc.

1. Wstaw do lodówki wino, które czeka na stole (to samo, które tak Ci smakowało w naszą ostatnią rocznicę).

2. Pobiegnij też do sklepu, tego trzy przecznice dalej i kup kilka produktów do niespodzianki (pieniądze leżą na stole obok wina). Kup dwa opakowania zielonych oliwek, dwa serki camembert, dojrzałe awokado, słoik suszonych pomidorów, bagietka.

3. I najważniejsze: uważaj na siebie. Kiedy będziesz szła do sklepu, rozglądaj się przechodząc przez ulice. Weź ze sobą kolorowe odblaski, to zobaczą cię z daleka. Zwolnij, przejdź przez pasy, nie biegnij na skos. Nie ufaj, że kierowca zawsze Cię zauważy. Ze wszystkim zdążymy, jeśli tylko będziesz ostrożna. Zależy mi na Tobie i martwię się o Twoje bezpieczeństwo. Jesteś dla mnie najważniejsza na świecie i resztę życia chcę spędzić z Tobą.. Pomyśl, czy warto się tak spieszyć? Potraktuj to poważnie, proszę, nie zabijaj miłości. Jeżeli masz kogoś, na kim Ci zależy, wyślij mu te życzenia. Dzięki temu mamy szansę zwiększyć swoje szanse.”

Z najlepszymi życzeniami
Fundacja Marsz Zebry

„Kochasz mnie jeszcze? Dawno Cie u mnie nie było. Został Twój sweter, ten wiesz, czasami jeszcze go noszę. Wróć do mnie. Nie chcę Cię szukać po kątach. Czasem wydaje mi się, że jesteś cieniem na ścianie. Twoje oczy patrzą wtedy na mnie tak, jak pamiętam. Nie lubisz Walentynek? Ckliwe święto – mówisz. Musisz mnie kochać zawsze – mówisz. Kocham Cię zawsze – w Walentynki, czy nie. Wróć. Słuchaj, ja już nie będę prowadził po alkoholu. Obiecuję, że nie będę już szalał za kółkiem. Nigdy więcej nie pojadę samochodem śpiący i wściekły. Będę uważał. Bo Cię kocham. Jeżeli masz kogoś, na kim Ci zależy, wyślij mu te życzenia. Dzięki temu mamy szansę zwiększyć swoje szansę.”

Z najlepszymi życzeniami
Fundacja Marsz Zebry

„Kochany…

Pudełko pralinek? Serce piszczące Kocham Cię? A może wspólne wyjście do kina i potem dobra kolacja? Można mnożyć takie pomysły ale ja dziś postanowiłam skrobnąć kilka słów do Ciebie. Myślę, że bardzo ważnych. Świat i ludzie żyjący coraz szybciej, spieszący się skądś i właściwie nie wiadomo dokąd. Czasami bezrefleksyjnie. A ja… Wiesz, tyle razem przeżyliśmy.

Zobaczyliśmy niezwykłe miejsca. Poznaliśmy tylu fantastycznych ludzi. Pokochaliśmy naszego słodkiego kundelka. Na stole czekają filiżanki: twoja na kawę moja na herbatę. Na półkach niedoczytane książki zbierają kurz. Postanowiłam napisać ten list bo bardzo się boję, że Cię stracę. Boję się bo wiem jak lubisz szybko jeździć samochodem. Tak szybko, że nie raz miałeś przez to kłopoty. Pamiętasz jak nie zauważyłeś zaparkowanej ciężarówki?

I później przez trzy miesiące leżałeś w szpitalu. Tak daleko ode mnie. Piszę ten list bo przed nami tyle światów nieodkrytych jeszcze… Piszę bo może jak go przeczytasz to zastanowisz się, pomyślisz, że limit szczęścia już wyczerpałeś. Może pomyślisz o tym, że twoje życie może się tak szybo skończyć jak szybko jeździsz. Tak szybko może też skończyć się życie drugiego człowieka. Niewinnego człowieka. Człowieka, którego na pewno ktoś kocha i kogo potrzebuje. Kochanie proszę znajdź czas na zaparkowanie pod słońcem.

Zwolnij! Nie zabijaj miłości. Jeżeli masz kogoś, na kim Ci zależy, wyślij mu te życzenia. Dzięki temu mamy szansę zwiększyć swoje szanse.”

Z najlepszymi życzeniami
Fundacja Marsz Zebry”

Powrót do listy akcji