Strona poświęcona Maciejowi.

Fundacja Marsz Zebry działa od stycznia 2012 na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polsce. Uhonorowana nagrodą „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2012” w kategorii Organizacji Pozarządowej.

Nie straszymy ludzi chociaż czasami musimy wstrząsnąć. Edukujemy przez zabawę i dzieci i dorosłych. Zdecydowanie i niestandardowo budujemy koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poprzez działania oparte na sile pozytywnego przekazu.

„Mieli być naukowcami, strażakami, architektami. Jeździć na nartach, kłócić się z żonami, grać w karty. Poznać smak sukcesu i naprawiać błędy. Mieli przeżywać życie…”. W ciągu osiemnastu lat na polskich drogach zginęło ponad sto dziesięć tysięcy ludzi, zdarzyło się ponad milion wypadków i ponad milion osób zostało rannych.

Najgorzej, kiedy to spotyka dzieci. Jak wytłumaczyć, dlaczego cierpią? Jak się z tym zmierzyć? Fundacje, pomagające dzieciom co roku ratują setki, tysiące maluszków. Ile z nich powróci pod ich skrzydła? Połamanych, potrzebujących drogiej rehabilitacji, leków, inwalidzkiego wózka? Przecież limit szczęścia się wyczerpuje.

Gdyby tak uratować choć jedno dziecko… Marsz Zebry jest dla Ciebie, Tereso, Ciebie, Juliuszu i dla Ciebie, Małgorzato. Nie pozwolimy, żebyście codziennie ginęli na drogach. Macie żyć i spełniać swoje marzenia. Macie być architektami, lekarzami, strażakami. Macie być…

 

Fundację tworzą:

  • Anetta Czapska
  • Piotr Szymański
  • Bożena Szymańska
  • Katarzyna Czapska
  • Małgorzata Tandyrak

Nasze cele:

Edukacja – kształcenie takich postaw wśród dzieci i dorosłych by stawali się świadomymi, bezpiecznymi i kulturalnymi kierowcami- obywatelami Polski i Świata.

Budowanie – szerokiej koalicji organizacji BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) także firm i osób prywatnych niezwiązanych z BRD by z dużą siłą propagować bezpieczeństwo w każdym wymierze ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo drogowe.

Współpraca – z wszystkimi organizacjami BRD w kraju i za granicą. Wspólne organizowanie kampanii społecznych, budowanie programów edukacyjnych jak również wszystkich innych możliwych form przekazu społecznego.

Wypracowanie – w świadomości społecznej, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, mody na bezpieczeństwo. Chcemy by zachowania zgodne z kodeksem ruchu drogowego były trendy, by obciachem stało się cwaniactwo drogowe.

Stworzenie – strategii narodowej bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym ośrodków edukacyjnych dostępnych dla każdego.

Powrót do strony głównej